Zwycięzcy Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022 nagrodzeni

W środę 10 sierpnia odbyła się gala 31. edycji Konkursu Agroprzedsiębiorca RP. Całość wydarzenia została objęta patronatem Waldemara Humięckiego, dyrektora generalnego KOWR.

Konkurs organizowany jest przez Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO i rozgrywany w pięciu kategoriach:

  • Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP,
  • Zasłużony Promotor Agrobiznesu,
  • Wybitny Agroprzedsiębiorca RP,
  • Wybitny Promotor Agrobiznesu
  • Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP.

W uroczystości wręczenia nagród w 31 edycji Konkursu na Agroprzedsiębiorcę RP 2021-2022 wziął udział sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik, który podkreślił że to właśnie nasi rolnicy codziennie budują i rozwijają polską wieś, zapewniając bezpieczeństwo żywnościowe, a także, że potrzeba  wielkiej troski o sprawy wsi, aby mogła się dalej rozwijać, a rolnicy jeszcze lepiej i efektywniej produkować.

Jak komentuje wydarzenie nasz ekspert dr. Jacek Skudlarski - "przekonujemy się wszyscy jak ważnym sektorem gospodarki jest rolnictwo i bardzo często nie ma ono nic wspólnego z sielankowym obrazem prezentowanym bardzo często przez media", dodając "chciałbym aby życie rolników było tak sielskie jak miłe są te widoki. Niestety rzeczywistość jest inna", wskazując na blogu Rolnictwo 4.0 - Rolnictwo Przyszłości

Podczas gali, liczni laureaci otrzymali nagrody oraz wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w poszczególnych kategoriach, a szczególnie zasłużonym wiceminister Ryszard Bartosik wręczył Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Na laureatów Konkursu w ogrodach Belwederu czekały zorganizowane z okazji ich święta, stoiska z tradycyjnymi produktami żywnościowymi o najwyższej jakości.

 

Źródło: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Rolnictwo 4.0 - Rolnictwo Przyszłości