ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KRÓTKIM SZKOLENIU „Rolnictwo 4.0 – ekologiczna i zrównoważona produkcja rolna”

„Rolnictwo 4.0

- ekologiczna i zrównoważona produkcja rolna”

 

26 października/ Start: 16.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Agriculture 4.0

- ecological and sustainable agricultural production”

 

26 October/ Start: 16.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26 października energiadlawsi.pl zaprasza do udziału w krótkim szkoleniu on-line

„Rolnictwo 4.0 – ekologiczna i zrównoważona produkcja rolna”

Kontekst spotkania:

Mając na uwadze przyjętą w 2020 r. przez Unię Europejską strategię „Zielonego Ładu”, której podstawowym celem jest uczynienie Europy bardziej zrównoważoną, w tym również w sektorze rolniczym, coraz więcej mówi się o pojęciu Rolnictwa 4.0. Inteligentne rolnictwo to nie tylko zautomatyzowane systemy sterowania, ukierunkowane, oparte na danych stosowanie nawozów i pestycydów, również roboty polowe i drony, czy autonomiczne kierowanie, ale również rolnictwo ekologiczne i zrównoważone, które utrzymuje wydajność produkcji przy jednoczesnej trosce o środowisko i naturalne ekosystemy

Strategia od pola do stołu ”Zielonego Ładu” ma na celu transformację naszego systemu rolno-spożywczego w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju poprzez szereg inicjatyw legislacyjnych. Zdaniem naszych ekspertów kluczowym rozwiązaniem wydaje się być cyfryzacja powiązana z koncepcją Rolnictwa 4.0, która wciąż zyskuje w Europie na popularności i ważne by tak samo działo się w Polsce, by umożliwić polskim rolnikom rozwój ich gospodarstw.

Wojna w Ukrainie spowodowała jednak nieoczekiwany przewrót w polskim sektorze rolnym.

Cele w zakresie zrównoważonego rozwoju to obecnie jedno z wielu wyzwań branży, która musi zadbać również o bezpieczeństwo zapasów żywności, a rynek wymaga od rolników dostarczania większej ilości wysokiej jakości produktów, aby zrekompensować straty produktywności na Ukrainie.

ikona

Kontynuując nasze działania na rzecz wspierania rozwoju zrównoważonego obszarów wiejskich w ramach projektu energiadlawsi.pl, serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w naszym najnowszym webinarze.

Wydarzenie będzie prowadził nasz ekspert dr Jacek Skudlarski z Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW, który podczas prezentacji pt. "Rolnictwo 4.0 – ekologiczna i zrównoważona produkcja rolna" omówi takie aspekty jak:

- największe zagrożenia klimatyczne dla polskiego rolnictwa,

- założenia strategii "Od pola do stołu" w ramach Zielonego Ładu,

- technologiczne rozwiązania Rolnictwa 4.0 umożliwiające produkcję rolną zgodnie z założeniami rolnictwa zrównoważonego.

Dzięki licznym spotkaniom z rolnikami mamy świadomość tego, jak kluczowe są powyższe kwestie i tym samym chcemy przekazać Państwu ekspercką wiedzę oraz doświadczenie niezbędne przy prowadzeniu działalności rolniczej w obliczu zmian klimatycznych oraz aktualnej sytuacji politycznej na świecie.

Agenda wydarzenia:

16:00

Prezentacja „Rolnictwo 4.0 – ekologiczna i zrównoważona produkcja rolna”:

dr inż. Jacek Skudlarski, SGGW

Chcąc przekazać Państwu ekspercką wiedzę oraz doświadczenie niezbędne przy prowadzeniu działalności rolniczej w obliczu zmian klimatycznych oraz sytuacji politycznej na świecie, dr Skudlarski omówi takie aspekty jak:

- największe zagrożenia klimatyczne dla polskiego rolnictwa,

- założenia strategii "Od pola do stołu" w ramach Zielonego Ładu,

- technologiczne rozwiązania Rolnictwa 4.0 umożliwiające produkcję rolną zgodnie z założeniami rolnictwa zrównoważonego.

 

 

Patronat

IGRIT