Z wizytą u rolniczki Agnieszki – liderki Energii dla Wsi.

 
Nasi eksperci odwiedzili liderkę projektu - Agnieszkę - właścicielkę gospodarstwa rolnego w Szkotowie na Mazurach.
Gospodarstwo Rolne Szkotowo stanowi wzorzec do naśladowania w kontekście nawadniania, współpracy z instytutami badawczymi i aktywnej działalności w mediach.

 

 
Gospodarstwo rolne Agnieszki specjalizuje się w produkcji ziemniaków wysokiej jakości, jak również uprawia się tu zboża, rzepak i buraki.
Agnieszka prowadzi gospodarstwo wspólnie z córką Pauliną, która studiuje również w kierunku rolniczym.
 

 
Głównym celem liderki jest rozwój idei zrównoważonej gospodarki wodnej, dzięki zdobywanym doświadczeniom i wiedzy. Agnieszka skupia się na bezpieczeństwie produkcji rolnej, które odnosi się do identyfikowania i minimalizowania potencjalnych zagrożeń związanych z produkcją żywności, włączając w to zarówno aspekty zdrowotne, jak i środowiskowe. 
 

 

Gośćmi w gospodarstwie w Szkotowie była również ekipa filmowa z Polska Press Group, która przeprowadziła wywiad z Agnieszką. Ukaże się on niebawem.
 
Podczas spotkania zostały poruszone m.in. tematy  suszy, gospodarki wodnej i edukacji. Dyskusja dotyczyła też działań w rozwiązywaniu problemów związanych z uprawą roślin i wdrożeniu nowych technologii i rozwiązań, które pomagają w prowadzeniu gospodarstwa rolnego.