XXVIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "PROBLEMY ZRÓWNOWAŻONEGO ROLNICTWA, OCHRONA OBSZARÓW WIEJSKICH, ZASOBÓW WODNYCH I ŚRODOWISKA"- relacja dr. Jacka Skudlarskiego

W dniach 21 - 22 września odbyła się XXVIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa organizowana przez Instytut Technologiczno- Przyrodniczy na platformie zoom pt. Problemy Zrównoważonego Rolnictwa, Ochrona Obszarów Wiejskich, Zasobów Wodnych i Środowiska. 

Podczas wydarzenia można było wysłuchać wielu ciekawych i merytorycznych wystąpień na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych w rolnictwie, jak drony i uczenie maszynowe oraz dowiedzieć się jak rozwijają się odnawialne źródła energii na obszarach wiejskich. 

Projekt Energia Dla Wsi miał przyjemność objąć patronat medialny nad wydarzeniem. Z tego też względu, w pierwszym dniu konferencji uczestniczył jeden z naszych ekspertów - dr Jacek Skudlarski. 

Na swoim blogu - Rolnictwo 4.0 - rolnictwo przyszłości - doktor podzielił się wrażeniami z konferencji i przedstawił w skrócie tematy poruszane na wydarzeniu z zakresu Rolnictwa 4.0.

Z wpisu dowiadujemy się, że -  "Sztuczna inteligencja oraz drony są wykorzystywane na potrzeby ochrony środowiska. O tym podczas konferencji opowiedział pan Marcin Rojek z firmy byteLAKE. Za pomocą algorytmów znajdujących się w umieszczonej w chmurze platformie EWA Guard (Earth Water Air Guard) możliwa jest analiza zdjęć pozyskanych z dronów. Za pomocą tej technologii można identyfikować nielegalne śmietniska oraz monitorować rozwój środowiska naturalnego."

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z pełną relacją dr. Skudlarskiego z pierwszego dnia konferencji. Po kliknięciu w poniższe zdjęcie zostaną Państwo przekierowani do wpisu.

 

Źródło: ITP