Wsparcie rozwoju odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich - konferencja

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie w dniach 18-19.10.2023 r. organizuje konferencję pn. „Program „Energia dla Wsi”- wsparcie rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii na obszarach wiejskich”. Konferencja organizowana jest w ramach realizacji operacji Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Do udziału w konferencji zapraszamy w szczególności rolników, samorządowców obszarów wiejskich i miejsko-wiejskich. W konferencji mogą brać udział przedstawiciele nauki, instytucje pracujące na rzecz rolnictwa, przedsiębiorcy sektora rolnego, przedstawiciele organizacji samorządowych i pozarządowych, oraz doradcy ds. odnawialnych źródeł energii.

 

fot. "Biogazownia Jaromierz" Darek Golik dla projektu www.energiadlawsi.pl

 

Wiodącym tematem będą regulacje prawne w Rządowym programie „Energia dla Wsi”. Przedstawiony zostanie również rozwój innowacyjnych technologii fotowoltaicznych, biogazowych, wiatrowych i małych elektrowni wodnych. Omówione zostaną także formy prawne spółdzielni energetycznych oraz doświadczenia w ich zakładaniu i funkcjonowaniu.

W drugim dniu konferencji uczestnicy zapoznają się z funkcjonowaniem komunalnej biogazowni w Otwockim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

 

PROGRAM KONFERENCJI

 

Linki do rejestracji stacjonarnie: https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/apps/forms/dbqxgRRpeeFjeH3j

Linki do rejestracji on-linehttps://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/apps/forms/ZA89HPKMeycHStpP