Konferencja - "Spółdzielnie energetyczne jako element zrównoważonej transformacji energetycznej obszarów wiejskich"

Szanowni Państwo, miło nam poinformować iż już wkrótce, tj. 1-2 marca 2023 odbędzie się konferencja pt. "Spółdzielnie energetyczne jako element zrównoważonej transformacji energetycznej obszarów wiejskich", którego partnerem organizacyjnym jest Stowarzyszenie na rzecz Efektywności im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego - lider projektu Energii Dla Wsi, które już od 2014 roku aktywnie działa z Ministerstwe Rolnictwa i Rozwoju Wsi na rzecz zwiększania roli społecznej energetyki lokalnej w krajowej produkcji energii.

 

 

Partnerami projektu RENALDO jest także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli wysłuchać wielu ekspertów, którzy opowiedzą o kluczowych zagadnieniach związanych z rozwojem spółdzielni energetycznych w Polsce na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W programie przewidziano m.in.:

  • Znaczenie OZE i rozproszonej energetyki obywatelskiej dla rozwoju obszarów wiejskich
  • Budowanie lokalnej niezależności energetycznej opartej na odnawialnych źródłach energii - doświadczenia europejskich wspólnot energetycznych
  • Doświadczenia z projektu RENALDO - dobre praktyki, wyzwania i bariery w zakładaniu i funkcjonowaniu spółdzielni energetycznych w Polsce
  • Programy wsparcia dla spółdzielni energetycznych w Polsce 
  • Podstawy prawne spółdzielni energetycznej - warunki, założenia, korzyści i obowiązki
  • Jaką technologię OZE wybrać dla mojej spółdzielni energetycznej - wprowadzenie do kalkulatora RENALDO
  • Budowa energetyki obywatelskiej w moim regionie. Od pomysłu do realizacji - etapy zakładania spółdzielni energetycznych (dokumentacja, rejestracja, rozliczenia, itp.)

 

Pełny program konferencji.