Aplikacja suszowa – kalkulacja albo protokół

Po zalogowaniu się do aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą 2022” można pobrać kalkulację albo protokół bezpośrednio na komputer lub urządzenie mobilne. Przypominamy: jeden producent rolny nie ma możliwości otrzymania kalkulacji oraz protokołu jednocześnie.

 

 

Producenci rolni, którzy złożyli wniosek o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w publicznej aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą 2022” i nie pobrali jeszcze kalkulacji albo protokołu lub nie otrzymali jednego z tych dokumentów na e-maila, mogą po zalogowaniu się do aplikacji pobrać kalkulację albo protokół bezpośrednio na komputer lub urządzenie mobilne.

Wyjaśnienie

Zgodnie z przepisami na wniosek producenta rolnego aplikacja „zgłoś szkodę rolniczą” generuje:

  • kalkulację z oszacowania szkód w przypadku, gdy szkody wynoszą nie więcej niż 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym

albo

  • protokół oszacowania szkód w przypadku, gdy szkody wynoszą powyżej 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym.

Ponadto z aplikacji można pobrać informacje o uprawach i szkodach w wyniku suszy.

 

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

Działania wspierające przeciwdziałanie wstępowaniu suszy na terenach rolniczych wspiera również Rolnictwo 4.0, o którym szerzej mówi nasz ekspert - dr inż. Jacek Skudlarski na swoim blogu - Rolcnitwo 4.0 - rolnictwo przyszłości, do którego lektury serdecznie Państwa zachęcamy.

Polecamy również Państwa uwadze nasz kanał w serwisie YouTube, na którym już wkrótce dostępny będzie pełny cykl webinarów dr. Jacka Skuldarskiego dotyczących rozwiązań i technologii stosowanych w Rolnictwie 4.0.